V létě jsme rádi u vody. Nejraději někde u rybníka nebo u jezera. Občas taky navštívíme veřejné koupaliště – to je ale potom vítr v peněžence. Utratíme peníze nejen za vstupné, ale hlavně za další lákadla, která na nás čekají na každém kroku. Proto máme pár triků, díky kterým si můžeme užít návštěvu koupaliště, a nestojí nás to majlant.
Vždycky si s sebou bereme velkou láhev s vodou na pití. Alespoň dva litry vody dáme předem chladit do lednice nebo do mrazáku. Do vody přidáme pár lístků divoké máty, meduňky, rýmovníku nebo několik fialek. Voda je jemně voňavá a krásně studená. Tašku (nejlépe termotašku) s pitím a jídlem na koupališti uložíme do stínu nebo alespoň přikryjeme bílým tričkem či ručníkem. Tak udržíme potraviny déle v chladu.
U vody nám pěkně vyhládne. Proto si připravíme jednoduché jídlo s sebou, které uložíme do termotašky. Pomazánka, toasty, karbanátky od oběda, ovesné vločky s jogurtem, ovoce, zelenina – to všechno nám na koupališti přijde vhod. Někdy uděláme i tvarohový ovocný dezert, kterým můžeme nahradit nanuky. Jíme zdravě a hospodárně.
A jelikož máme rádi kávu, uděláme si doma naše výborné kafe (nebo ledovou kávu) do termosky a do tašky přibalíme dva kávové hrníčky.
Kolik můžeme tímto jednoduchým způsobem ušetřit peněz? Stačí se podívat na tabule s nabídkou a ceníkem rychlého občerstvení.
Kdybychom si nevzali jídlo a pití s sebou, dali bychom si zřejmě dvakrát pizzu (jedna by nám zcela jistě nestačila), pro děti dva nanuky a dvě limonády, pro nás dvě kávy a dvě pivka. Celkem by nás jídlo a pití na koupališti stálo ten den 490 Kč (nepočítáme vstupné 150 Kč – tomu se nevyhneme). Jídlo a pití připravené doma nás vyšlo na necelých 100 Kč – ušetřili jsme tedy 390 Kč.
Není to sice na první pohled mnoho peněz, ale když si vezmeme, že kdybychom se na koupaliště vydali třeba jen třicetkrát za celé léto, je to celková úspora 11 700 Kč – a to už jsou docela pěkné peníze…